Emberfeletti teljesítmény
2018. nov. 20., internet

Szőnyi Ferenc győzött a tízszeres ironman versenyen.
Ha a küzdenitudást akarod tanulni, hát tőle lehet.

Szőnyi Ferenctől szinte már elvárható, hogy ha elindul egy tízszeres ironmanen, azt meg is nyerje. A komáromi sportoló az Egyesült Államokban húzott be újabb győzelmet, nagy fölénnyel nyerte meg a Decamant New Orleansban.
A 38 kilométer úszásból, 1800 kilométer kerékpározásból és 10 maratonból, azaz 422 kilométer futásból álló távot Szőnyi a verseny eredményközlő oldala szerint 222 óra 10 perc 51 másodperc alatt teljesítette.
A „tízszeres ironman"-re 16-an neveztek, de hatan már a futás előtt feladták a küzdelmeket. Egy ilyen hosszú versenyen persze minden kijut a versenyzőknek. A kerékpár és a futás közel sem ideális körülmények között kellett teljesíteni, többször szakadt az eső, 5 fok körüli hőmérséklet volt tartósan, amit még a metsző szél tett elviselhetetlenebbé, ahogy az kiderül Szőnyi facebookos versenynaplójából. Egy fél órára még a versenyt is leállították egy nagy vihar miatt. A triatlonista improvizált is, szigetelő szalagból és nejlonzacskóból barkácsolt magának szélálló nadrágot.